Champions Bowl Ranking Points 2023


Last update: 23.04.2023

U9m (M, 2014)
1. Levent Cinar 11400673 TC RW Spaichingen, WTB BEZIRK E 64 Q
2. Cedric Baudouin 11401910 TC Ammerbuch, WTB BEZIRK E 48 Q
3. Friedrich Kalisch 11400233 T.u.B. Bocholt e.V., TA, RECHTER NIEDERRHEIN 32 Q
4. Anton Kapp 11402018 STC Schwäbisch Hall, WTB BEZIRK B 24 Q
  Malte Lopez Hardam 11401671 TC 66 Wolbeck, MüNSTERLAND 24 Q
  Toni Schönberger 11401416 1. Regensburger Tennis-Klub, OBERPFALZ 24 Q
7. Jakov Bauer 11400719 TC Ditzingen, WTB BEZIRK A 16
  Ben Eisele 11400250 TC Ehingen/Donau, WTB BEZIRK F 16
9. Felix Henzler 11403088 ETV Nürtingen, WTB BEZIRK D 10
  Matvey Filipovich 11401740 TC Kirchheim/Teck, WTB BEZIRK D 10
  Janis Petschmann 11400577 TC Blau-Weiß Gaggenau e.V., BADEN BEZIRK 2 10
12. Alexa Duric 11408835 TC Langenargen, WTB BEZIRK F 8
  Mika Bergmiller 11600526 TC Friedberg, SCHWABEN 8
14. Nico Schwabe 11400982 Tennis-Club Durlach e.V. 1920, BADEN BEZIRK 2 5
U9w (F, 2014)
1. Linda Rendel 21400417 TA VfL Sindelfingen 1862, WTB BEZIRK C 40 Q
2. Lilli Brandt 21400097 TC Weinstadt-Endersbach, WTB BEZIRK B 32 Q
3. Anna Maria Glaser 21401181 TC Markwasen Reutlingen, WTB BEZIRK D 16
  Sofia Koch 21500399 TC Schopfheim e.V., BADEN BEZIRK 3 16
  Leni Blechenberg 21400108 Turn- u. Sportverein Glinde von 1930, REGION SüD 16
  Ela Cinar 21403750 TC RW Spaichingen, WTB BEZIRK E 16
  Liana Martel 21401272 Dorstener TC, MüNSTERLAND 16
  Laura Zedda 21400418 TC Rot-Weiss e.V. Düsseldorf, DüSSELDORF 16
9. Larissa Altergott 21401949 SV Dresden Mitte 1950 e.V. - Abt. Tennis, BEZIRK DRESDEN 12 Q
10. Paula Kompalla 21500445 TV Reutlingen, WTB BEZIRK D 10
  Mia-Lousia Schriever 21500059 Tennisclub Blau-Weiß Villingen e.V., BADEN BEZIRK 4 10
12. Sophie Büttner 21401962 TA TV Oeffingen, WTB BEZIRK B 8
  Isita Krieg 21501495 STG Geroksruhe, WTB BEZIRK C 8
  Svetlana Stankov 21400301 TTC Füssen, SCHWABEN 8
U10m (M, 2013)
1. Luis Zindulka 11302075 STC Schwäbisch Hall, WTB BEZIRK B 48 Q
2. Ömer Faruk Cetin 11304363 TC RW Spaichingen, WTB BEZIRK E 40 Q
3. Ben Beykirch 11300805 T.u.B. Bocholt e.V., TA, RECHTER NIEDERRHEIN 32 Q
  Tim Richard 11300818 TC Rheinstadion e.V., DüSSELDORF 32 Q
5. Theo Schikotanz 11304254 TC Herrenberg, WTB BEZIRK C 26 Q
6. Colin Blenk 11301781 TC Blau-Weiß Wesel-Flüren e.V., RECHTER NIEDERRHEIN 24 Q
  Alexander Van den Berg 11303960 TC 1928 Ochtrup, MüNSTERLAND 24 Q
  Sebastian Fend 11311519 Löhner TC Rot-Weiß e.V., OSTWESTFALEN 24 Q
9. Maximilian Aminy 11304121 TC Bernhausen, WTB BEZIRK D 18
10. Leon Warthmann 11303872 Turn- u. Sportverein Reichenbach 1908 eV, BADEN BEZIRK 3 16
  Benjamin Lang 11304056 TC RW im TV Hochstetten 1904 e.V., BADEN BEZIRK 2 16 Q
  Henry Reeb 11300303 Park TC Grünstadt, PFALZ 16 Q
  Marvin Krieg 11300063 STG Geroksruhe, WTB BEZIRK C 16
14. Jan Elon Gabriel Ritonga 11302471 Eintracht Frankfurt, FRANKFURT 12 Q
  Muchen Zhang 11302150 TC Rot-Weiss Pirmasens, PFALZ 12 Q
  Milan Markovic 11301898 TC Blau-Weiß Harpen, RUHR-LIPPE 12 Q
  Jakob Friedrich 11303606 TC Sachsenring Zwickau, BEZIRK CHEMNITZ 12 Q
18. Milan Okolic 11304318 TA SG Weilimdorf, WTB BEZIRK C 10
  Jonas Fortun 11304133 TC Degerloch, WTB BEZIRK C 10
  Daniel Hermann 11300903 TC Bernhausen, WTB BEZIRK D 10
21. Blake Jorgusen 11300277 TC Kirchheim/Teck, WTB BEZIRK D 8
  Paul Kalter 11303962 TC Doggenburg, WTB BEZIRK C 8
  Hannes Werner 11301799 TC Markwasen Reutlingen, WTB BEZIRK D 8
  Joel Chamtchui 11300846 TC Rot-Weiß Salzkotten, OSTWESTFALEN 8
U10w (F, 2013)
1. Filippa Kleinholz 21300096 TC Ludwigsburg, WTB BEZIRK A 42 Q
2. Sophie Seitz 21305255 TC Blau-Weiß 64 Leimen e.V., BADEN BEZIRK 1 32 Q
  Mila Knaus 21302443 Löhner TC Rot-Weiß e.V., OSTWESTFALEN 32 Q
  Lena Pokorska 21301253 TC Rot-Weiß Dinslaken e.V., RECHTER NIEDERRHEIN 32 Q
5. Nele Marie Glaser 21301236 TC Markwasen Reutlingen, WTB BEZIRK D 24 Q
  Letizia Golz 21300535 TC Kaiserswerth e.V., DüSSELDORF 24 Q
7. Julia Emily Berger 21300666 Post-Sportgemeinschaft 05 Pforzheim e.V., BADEN BEZIRK 2 20 Q
8. Laura Saak 21302535 TSC Renningen, WTB BEZIRK C 16
  Juna Boekeler 21301098 TEC Waldau, WTB BEZIRK C 16 Q
  Kyara Khayyat 21305495 TC Galileo Stuttgart, WTB BEZIRK C 16
  Kristin Haag 21300475 TA SSV Auenstein, WTB BEZIRK A 16 Q
12. Luna Dima 21300400 TC Tachenberg, WTB BEZIRK C 12 Q
13. Mara Schibat 21303235 TA TSV Denkendorf, WTB BEZIRK D 10
  Lena Thißen 21301283 Sport- u. Schwimm-Club Karlsruhe e.V., Abt. Tennis, BADEN BEZIRK 2 10
  Sarah Differt 21300546 TC Weiss-Rot Stuttgart, WTB BEZIRK C 10
  Maya Kamga 21300552 TC Herrenberg, WTB BEZIRK C 10
17. Malea Bernhart 21300551 TC Herrenberg, WTB BEZIRK C 8
U11m (M, 2012)
1. Nikita Golev 11201936 TC Göppingen, WTB BEZIRK D 36
2. Leander Hortmann 11200265 TC Albachten e.V., MüNSTERLAND 32 Q
  Phil Gumnior 11201763 TC Grün-Weiß Neuenkirchen e.V., MüNSTERLAND 32 Q
  Jaro Schindler 11200689 TC Gundelfingen e.V., BADEN BEZIRK 3 32 Q
5. Oscar Pajdakovic 11201130 1.TC Rot-Weiß Wiesloch e.V., BADEN BEZIRK 1 26
6. Oskar Koppmann 11201037 TC Blau-Weiß Halle, OSTWESTFALEN 24
  Hugo Menniken 11207268 Bonner THV, STADT BONN 24 Q
  Lionel Schabio 11200071 TC Kaiserswerth e.V., DüSSELDORF 24 Q
  Constantin Szpakowski 11205669 TC Biberach, WTB BEZIRK F 24 Q
10. Johann Croonenbroeck 11200892 TC Traar 1977 e.V., LINKER NIEDERRHEIN 16 Q
  Tim Marke 11204188 Bocholter TC Blau-Weiß 1894 e.V., RECHTER NIEDERRHEIN 16
  Franz Von Bockum-Dolffs 11201820 TC Blau-Weiß Soest, RUHR-LIPPE 16
  Louis Wille 11200886 Tennisclub Blau-Weiß Spellen 1979 e.V., RECHTER NIEDERRHEIN 16
  Ben Drinda 11202197 TC Mutterstadt, PFALZ 16 Q
15. Henry Alexander Merk 11202546 TC Bernhausen, WTB BEZIRK D 12 Q
16. Friedrich Dittus 11206544 TC Blau Weiß Oberweier, BADEN BEZIRK 3 10
  Casimir Kranz 11211304 Düsseldorfer Hockey Club, DüSSELDORF 10
  Nicklas Schnell 11202282 TC Wolfsberg Pforzheim e.V., BADEN BEZIRK 2 10
  Mio Feiler 11202198 TC Blau-Weiß Wesel-Flüren e.V., RECHTER NIEDERRHEIN 10
  Maksim Ujic 11200070 TK Kurhaus Aachen, KREIS AACHEN 10
  Mikeno Szerbinski 11200705 TV Memmingen, SCHWABEN 10
  Paul Van Clewe 11204176 TC Blau-Weiß Wesel-Flüren e.V., RECHTER NIEDERRHEIN 10
23. Silas Weiß 11206939 TC Gernsbach 1922 e.V., BADEN BEZIRK 2 8
24. Erik Piccoli 11202921 TC Gernsbach 1922 e.V., BADEN BEZIRK 2 5
U11w (F, 2012)
1. Anna Knorr 21200381 TK Bietigheim, WTB BEZIRK A 64 Q
2. Valentina Gaspert 21201231 TC Bernhausen, WTB BEZIRK D 40 Q
3. Laura Rathmann 21200103 TA TSV Betzingen, WTB BEZIRK D 36
4. Neyla-Fee Schriever 21200164 Tennisclub Blau-Weiß Villingen e.V., BADEN BEZIRK 4 32 Q
5. Clara Nodlbichler 21200408 TC Friedberg, SCHWABEN 24 Q
6. Alva Zander 21201282 TC Rheinstadion e.V., DüSSELDORF 16
  Mirja Weingärtner 21204247 TC Birkenfeld, WTB BEZIRK C 16 Q
8. Zoe Angrick 21204269 TC Asperg, WTB BEZIRK A 12 Q
9. Anna Eger 21201099 TC Göppingen, WTB BEZIRK D 10
  Liana Kolesnikow 21201358 TC Blau Weiß Oberweier, BADEN BEZIRK 3 10
  Luise-Noelly Taffo Simo 21200069 TC Putzbrunn, OBERBAYERN-MüNCHEN 10
  Felipa Wegener 21200526 TC Doggenburg, WTB BEZIRK C 10
U12m (M, 2011)
1. Leo Bruske 11153580 MTV Bamberg, OBERFRANKEN 32 Q
  Raphael Menniken 11153067 Godesberger TK Grün-Weiß, STADT BONN 32 Q
  Konrad Hodel 11152383 TC BW Zuffenhausen, WTB BEZIRK C 32 Q
4. Magnus Larson 11152885 TV Kleeblatt im TuS Mayen, RHEINLAND 24 Q
  Noa Keilen 11152578 TC Rot-Weiss Porz, STADT KöLN 24 Q
  Toni Weishäupl 11155965 TC Blau-Weiß Bretten e.V., BADEN BEZIRK 2 24 Q
  Hannes Koch 11150875 TC Moers 08 e.V., LINKER NIEDERRHEIN 24 Q
  Leif Leukel 11150186 TC BW Bad Ems, RHEINLAND 24 Q
9. Noah Welser 11150791 TV Biberach-Hühnerfeld, WTB BEZIRK F 20
10. Alexander Hormuth 11155693 Tennis-Club Konstanz e.V., BADEN BEZIRK 4 18
11. Louis Golz 11151293 TC Kaiserswerth e.V., DüSSELDORF 16
  Gabriel Rohleder 11150662 TC Dettingen-Wallhausen e.V., BADEN BEZIRK 4 16
  Richard Chanbour 11150794 TC RW Erlangen, MITTELFRANKEN 16 Q
  Henri Kaiser 11155076 TC Ludwigstal Hattingen, RUHR-LIPPE 16
  Nikolas Kümmerle 11150826 TC Waiblingen, WTB BEZIRK B 16
  Leon Schwarz 11150137 TC Ravensburg, WTB BEZIRK F 16
  Grischa Rösch 11151372 TC Wolfsberg Pforzheim e.V., BADEN BEZIRK 2 16 Q
  Lazar Jankovic 11150723 Tennisclub Blau-Weiß Spellen 1979 e.V., RECHTER NIEDERRHEIN 16
  Sverre Böer 11151218 TC BW Castrop 06, RUHR-LIPPE 16
  Samuel Rex 11152276 TC Blau-Weiß Wesel-Flüren e.V., RECHTER NIEDERRHEIN 16
  Ivo Pentchev 11156905 TC Weiden, STADT KöLN 16
22. Aurelio Erlenmayer 11150675 TC Bernhausen, WTB BEZIRK D 12 Q
  Leonidas Topsidis 11155402 TA SV Böblingen, WTB BEZIRK C 12 Q
24. Lutz Wulfmeier 11151177 TuS Ickern, RUHR-LIPPE 10
  Ben Schittenhelm 11158786 TA SV Böblingen, WTB BEZIRK C 10
  Eiji Kirchhoff 11150930 TC Bovert e.V., LINKER NIEDERRHEIN 10
  Kristi Thano 11161848 STG Geroksruhe, WTB BEZIRK C 10
  Felix Meinen 11154938 TC Rot-Weiß Dinslaken e.V., RECHTER NIEDERRHEIN 10
  Jonathan Schriefer 11150890 Tennisclub an der Schirnau e.V., REGION WEST 10
  Raphael Radke 11152235 TC Rot-Weiß Landshut, NIEDERBAYERN 10
  Sunit Lumb 11160818 TG Nord Düsseldorf e.V., DüSSELDORF 10
32. Julian Kunz 11155248 Tennisclub Forchheim e.V., BADEN BEZIRK 2 8
33. Emilian Von Henninges 11158475 Kölner HTC Blau-Weiss, STADT KöLN 5
U12w (F, 2011)
1. Finnja Isbruch 21100159 TC BW Castrop 06, RUHR-LIPPE 32 Q
  Ana Stratulat 21101621 TC Ludwigshafen-Oppau, PFALZ 32 Q
3. Sophia Schmidt 21101491 TC Halden 2000, SüDWESTFALEN 24 Q
  Oryna Ivshyna 21108860 TC Lichtenwald, WTB BEZIRK D 24 Q
  Luisa Leibold 21100658 Tennisclub Singen e.V., BADEN BEZIRK 4 24 Q
6. Jonna Gentner 21101600 TA TSV Denkendorf, WTB BEZIRK D 16
  Finja Goebel 21101601 TC Bernhausen, WTB BEZIRK D 16
  Isabel Hartmann 21101230 Tennispark Bielefeld, OSTWESTFALEN 16
  Zoey Komander 21101585 Kahlenberger Hockey- und Tennis-Club e.V. Mülheim, RECHTER NIEDERRHEIN 16
  Daria Bartes-Bude 21103245 TC Weiß-Blau Würzburg, UNTERFRANKEN 16
  Leona Orb 21102728 TV Biberach-Hühnerfeld, WTB BEZIRK F 16
  Savanna Güngör 21100239 TV Rüsselsheim-Hassloch, DARMSTADT 16
13. Natalia Orza 21101538 TC BW Vaihingen-Rohr, WTB BEZIRK C 10
  Nathalie Rotter 21106438 TA TSV Altheim, WTB BEZIRK E 10
  Sara Maglakelidze 21108749 TC Kerpen, KREIS BERGHEIM 10
  Analia Lazari 21106415 TC Tachenberg, WTB BEZIRK C 10
  Amelie Altmann 21100855 SG Stadtpark Schwabach, MITTELFRANKEN 10
U13m (M, 2010)
1. Jamie Beyer 11082972 Casino Tennis Gesellschaft e.V., Kempen, LINKER NIEDERRHEIN 32 Q
  Lorenzo Rauner 11082363 TC Großhesselohe, OBERBAYERN-MüNCHEN 32 Q
  Bekir Cinar 11089772 TC RW Spaichingen, WTB BEZIRK E 32 Q
  Johannes Bauer 11084305 Viersener Tennis u. Hockey Club 1896 e.V., LINKER NIEDERRHEIN 32 Q
  Vincent Selmeczi 11082737 TC Urbach, WTB BEZIRK B 32 Q
6. Lenny Staudt 11081982 TVA 1860 Aschaffenburg, UNTERFRANKEN 24 Q
7. Julius Plothe 11083773 TC Rot-Weiß Stiepel, RUHR-LIPPE 16
  Marcel Krieg 11084158 TEC Waldau, WTB BEZIRK C 16
  Levi Kordos 11084247 TC Blau-Weiß St. Wendel, STB REGION 1 16
  Edgar Reich 11084468 Rochusclub Düsseldorf e.V., DüSSELDORF 16
  Valentin Henss 11082074 SV Pang, OBERBAYERN-MüNCHEN 16
  Linus Rosenkranz 11087598 TC Wachtendonk 1978 e.V., LINKER NIEDERRHEIN 16
13. Philipp Maximilian Merk 11090714 TC Bernhausen, WTB BEZIRK D 12 Q
14. Ferdinand Beyer 11082003 Kölner THC Stadion Rot-Weiss, STADT KöLN 10
  Derin Ferik 11087540 HTC Schwarz-Weiss Bonn, STADT BONN 10
  Max Beykirch 11082774 T.u.B. Bocholt e.V., TA, RECHTER NIEDERRHEIN 10
  Vincent Schwarz 11083525 TC Aschheim, OBERBAYERN-MüNCHEN 10
  David Schneider 11085395 Düsseldorfer Sport-Club 1899 e.V., TA, DüSSELDORF 10
  Jakob Knorr 11084132 TK Bietigheim, WTB BEZIRK A 10
20. Jonas Hinder 11086846 TC Rot-Weiß Salzkotten, OSTWESTFALEN 8
21. Linus Limmroth 11082071 Marienburger SC, STADT KöLN 5
U13w (F, 2010)
1. Marie Bauer 21050605 TV Adelsdorf, MITTELFRANKEN 16
  Delia Weinmann 21051431 TC Bernhausen, WTB BEZIRK D 16
  Franziska Seyboth 21051382 TC Rot-Weiss Baden-Baden e.V., BADEN BEZIRK 2 16 Q
4. Antonella Anton 21055297 RTHC Bayer Leverkusen, STADT LEVERKUSEN 12 Q
  Olga Polkovnikova 21053503 Sportverein Blankenloch 1911 e.V., BADEN BEZIRK 2 12 Q
6. Ela Beliz Altuntas 21053101 TC Bernhausen, WTB BEZIRK D 10
  Lena Büchele 21050676 Aalener Sportallianz, WTB BEZIRK B 10
  Anna Rendel 21055335 TA VfL Sindelfingen 1862, WTB BEZIRK C 10
9. Lisann-Helen Hache 21053391 Tennis-Club Ziegelhausen e.V., BADEN BEZIRK 1 8
U14m (M, 2009)
1. Nicolas Pfäfflin 10900585 TC Schorndorf 1902, WTB BEZIRK B 32 Q
2. Yannik Maisch 10908153 TC Bernhausen, WTB BEZIRK D 26
3. Laurens Alexander Hagmeyer 10905523 Solinger Tennis-Club 1902 e.V., BERGISCH LAND 24 Q
  Peter Zimmermann 10900579 TC Schnait, WTB BEZIRK B 24 Q
  Melvin Fütterer 10900795 TC Blau-Weiß Untergrombach eV, BADEN BEZIRK 2 24 Q
  Philipp Kurzenberger 10900266 SPG Köngen/Lichtenwald, WTB BEZIRK D 24 Q
7. Alexander Sturm 10900616 TC Kaiserswerth e.V., DüSSELDORF 20
8. Adrian Dürrfeld 10900716 TC Düsseldorf-Oberkassel Grün-Weiss 1920, DüSSELDORF 16 Q
  Levin Bergmiller 10901434 TC Friedberg, SCHWABEN 16
  Emilian Wegener 10902072 TC Doggenburg, WTB BEZIRK C 16
  Marvin Ehrensberger 10900903 TC Diedelsheim e.V., BADEN BEZIRK 2 16
  Georg Kmet 10901733 TuS Ickern, RUHR-LIPPE 16
13. Heiko Rettich 10911217 TC Tailfingen, WTB BEZIRK E 12 Q
14. Sebastian Geier 10900376 TC Rot-Weiß Passau, NIEDERBAYERN 10
  Gustaf Thiess Götzenberger 10900565 TEC Waldau, WTB BEZIRK C 10
  Rouben Babakhani 10905985 TC Blau-Weiß 1929 Eberbach eV, BADEN BEZIRK 1 10
  Vincent Sprenger 10905071 TEC Darmstadt, DARMSTADT 10
  Amerigo Usai 10912160 TC Schierenberg-Freudenst., WTB BEZIRK E 10
  Raffael Rudel 10902032 Tennisclub Blau-Weiß Villingen e.V., BADEN BEZIRK 4 10
  Anton Oswald 10909961 TC Rot-Weiss Bad Honnef, RHEIN-SIEG-KREIS (RRH) 10
21. Nikola Ujic 10909640 TK Kurhaus Aachen, KREIS AACHEN 5
U14w (F, 2009)
1. Francesca Parcelli 20950399 TC Ravensburg, WTB BEZIRK F 32 Q
  Jeanne-Ardenne Taffo Simo 20950630 TC Aschheim, OBERBAYERN-MüNCHEN 32 Q
3. María Jiménez Perez 20962093 TA SSV Ulm 1846, WTB BEZIRK F 24 Q
  Ilinca Bratu 20953627 GW Luitpoldpark München, OBERBAYERN-MüNCHEN 24 Q
5. Navanthy Gopikanth 20951267 TA TV Tamm 1898, WTB BEZIRK A 16
  Ena Maric 20955100 TA TV Cannstatt, WTB BEZIRK C 16
7. Rebecca Rittershofen 20950311 TC Hochdorf-Reichenbach, WTB BEZIRK D 10
  Lotta Kleinholz 20955368 TC Ludwigsburg, WTB BEZIRK A 10
9. Mimi-Helene Kranz 20953441 Düsseldorfer Hockey Club, DüSSELDORF 8
U16m (M, 2007)
1. Maxim Pfaffengut 10821546 TC Blau-Weiß Wesel-Flüren e.V., RECHTER NIEDERRHEIN 44 Q
2. Luka Dajic 10828182 TC Rot-Weiss Hangelar, RHEIN-SIEG-KREIS (RRH) 32 Q
3. Nikolaus Makula 10821610 TTC Brauweiler, KREIS BERGHEIM 24 Q
4. Sören Rommel 10836171 TC Egenhausen, WTB BEZIRK C 16 Q
  Julian Baird 10750800 TC Blau-Weiß Untergrombach eV, BADEN BEZIRK 2 16
6. Dominik Kostic 10828281 TC Fohlenweide e.V. Rastatt, BADEN BEZIRK 2 10
  Benjamin Alasti 10824343 Kahlenberger Hockey- und Tennis-Club e.V. Mülheim, RECHTER NIEDERRHEIN 10
  Theodor Geerdes 10822103 TC Grün-Weiß Leer, REGION DOLLART-EMS-VECHTE 10
  Carl Masberg 10821162 Düsseldorfer Sport-Club 1899 e.V., TA, DüSSELDORF 10
  Sinan Amann 10765195 Post Südstadt Karlsruhe e.V., BADEN BEZIRK 2 10
11. Nicolai Dörfler 10828078 TC Gärtringen, WTB BEZIRK C 8
  Lio Finn Götz 10831616 TC Grün-Weiß Hasselsweiler, KREIS DüREN 8
  Benet Keilen 10762279 TC Rot-Weiss Porz, STADT KöLN 8
U16w (F, 2007)
1. Charlotte Schmitt 20801145 Dinslakener TG Blau-Weiß e.V., RECHTER NIEDERRHEIN 16 Q
  Lorena Pöllmann 20805379 TC Heilbronn am Trappensee 1892, WTB BEZIRK A 16 Q
3. Madeleine Pantschenko 20800547 TC BG Rastatt, BADEN BEZIRK 2 12 Q
4. Madlen Pöllmann 20805380 TC Heilbronn am Trappensee 1892, WTB BEZIRK A 8