TC Galileo Stuttgart, 22.04.2022 - 24.04.2022

Tournament Results

U9m (M, 2013)
5 Tim Wrobel 11300716 Vogtländischer TC 1892 Reichenbach, BEZIRK CHEMNITZ 10
5 Ben Görnig 11301816 TC Hirschlanden, WTB BEZIRK A 10
U9w (F, 2013)
3 Zoe Bleffert 21300324 SV Altenahr, RHEINLAND 16
5 Lilly Frey 21303164 TC Galileo Stuttgart, WTB BEZIRK C 10
9 Kristin Haag 21300475 TA SSV Auenstein, WTB BEZIRK A 8
10 Sarah Differt 21300546 TC Weiss-Rot Stuttgart, WTB BEZIRK C 5
U10m (M, 2012)
1 Andrei Tarba 11205086 TC G.-W. Ilsfeld, WTB BEZIRK A 32 Q
2 Nikita Golev 11201936 TC Göppingen, WTB BEZIRK D 24 Q
3 Franz Gloning 11205103 TC Waiblingen, WTB BEZIRK B 16
3 Maxim Koschel 11202149 TA VfL Sindelfingen 1862, WTB BEZIRK C 16
5 Maxime Stephan 11202499 TC Ludwigsburg, WTB BEZIRK A 10
5 Bennet Henri Michels 11205030 TG Plochingen, WTB BEZIRK D 10
9 Oskar Nägele 11201000 TC Doggenburg, WTB BEZIRK C 8
10 Fabian Meinecke 11202130 TA TSV RSK Esslingen, WTB BEZIRK D 5
U10w (F, 2012)
1 Anna Knorr 21200381 TK Bietigheim, WTB BEZIRK A 32 Q
2 Elise Claußen 21201219 TC Hechingen, WTB BEZIRK E 24 Q
3 Anni Horr 21202838 TC Empfingen, WTB BEZIRK E 16
5 Ilayda Kirazkaya 21202869 TC Erdmannhausen, WTB BEZIRK A 10
5 Xenia Korogodska 21200174 TC Schwarz-Gelb Heidelberg eV, BADEN BEZIRK 1 10
5 Maisha Madegwa 21201413 TG Rosenfeld, WTB BEZIRK E 10
U11m (M, 2011)
3 Eric Eliseev 11150752 TF Lienzingen, WTB BEZIRK A 16
5 Vito Sanna 11150759 TV Buocher-Höhe, WTB BEZIRK B 10
U11w (F, 2011)
3 Jonna Gentner 21101600 TA TSV Denkendorf, WTB BEZIRK D 16
5 Finja Goebel 21101601 TC Bernhausen, WTB BEZIRK D 10
U12m (M, 2010)
1 Marcel Krieg 11084158 TEC Waldau, WTB BEZIRK C 32 Q
2 Vincent Selmeczi 11082737 TC Urbach, WTB BEZIRK B 24 Q
3 Jakob Knorr 11084132 TK Bietigheim, WTB BEZIRK A 16
5 Julian Schäufele 11082488 TA Wernauer-Sportfreunde, WTB BEZIRK D 10
5 Marcel Kania 11084397 TC Schorndorf 1902, WTB BEZIRK B 10
5 Maximilian Dirr 11082992 TC Hechingen, WTB BEZIRK E 10
U12w (F, 2010)
1 Jana Hecker 21051266 Tennis-Club 70 Sandhausen e.V., BADEN BEZIRK 1 32 Q
2 Pauline Wrobel 21050397 ETC Crimmitschau e.V. - Abt. Tennis, BEZIRK CHEMNITZ 24 Q
3 Stella Eichhorn 21050348 Tennis-Club Plankstadt e.V., BADEN BEZIRK 1 16
5 Anna Rendel 21055335 TA VfL Sindelfingen 1862, WTB BEZIRK C 10
5 Ivayla Raykova 21051279 TA TV Tamm 1898, WTB BEZIRK A 10
5 Mara Pfaff 21050400 TC Onstmettingen, WTB BEZIRK E 10
U13m (M, 2009)
2 Matti Barth 10900613 TC Markwasen Reutlingen, WTB BEZIRK D 24 Q
3 Jakob Joggerst 10902165 TC Schönberg Freiburg-St. Georgen e.V., BADEN BEZIRK 3 16
3 Levin Hegele 10900816 TC Ravensburg, WTB BEZIRK F 16
U14m (M, 2008)
1 Jakub Smrcka 10820984 TC Bernhausen, WTB BEZIRK D 32 Q