Tennishalle Neckartenzlingen, 17.04.2022 - 20.04.2022

Tournament Results

U9m (M, 2013)
1 Luiz Bauer 11400222 TV Reutlingen, WTB BEZIRK D 16 Q
2 Marvin Krieg 11300063 TEV R.W. Fellbach, WTB BEZIRK B 12 Q
3 Felipe Matias Jessel 11302134 TC Mössingen, WTB BEZIRK E 8
3 Luka Lingenberg 11402008 TC Markwasen Reutlingen, WTB BEZIRK D 8
5 Richard Michael Bich 11400798 TA SG Bettringen, WTB BEZIRK B 5
U10m (M, 2012)
1 Leon Kir 11200168 Tennis-Club Konstanz e.V., BADEN BEZIRK 4 32 Q
2 Feres Nasr 11200685 TC Bernhausen, WTB BEZIRK D 24 Q
3 Andrei Tarba 11205086 TC G.-W. Ilsfeld, WTB BEZIRK A 16
3 Maximilian Thümmler 11203153 PTC 'Rot-Weiß' Potsdam, BERLIN-BRANDENBURG 16
5 Ole Beisswenger 11202237 TC Schorndorf 1902, WTB BEZIRK B 10
5 Leon Hunt 11207181 TA SV Böblingen, WTB BEZIRK C 10
5 Daniel Tsvetanov 11206540 TC Sigmaringen, WTB BEZIRK F 10
U11m (M, 2011)
2 Michail Hotin 11150355 PTC 'Rot-Weiß' Potsdam, BERLIN-BRANDENBURG 24 Q
5 Arian Aust 11150519 TC Eichenau, OBERBAYERN-MüNCHEN 10
5 Konrad Hodel 11152383 TC BW Zuffenhausen, WTB BEZIRK C 10
U11w (F, 2011)
5 Leona Orb 21102728 TC Biberach, WTB BEZIRK F 10
U12m (M, 2010)
1 Alexander Bodczek 11085622 MTTC Iphitos München, OBERBAYERN-MüNCHEN 32 Q
3 Henri Zahn 11082611 TC Ludwigsburg, WTB BEZIRK A 16
3 Maximilian Keller 11085484 Tennisclub Stockach e.V., BADEN BEZIRK 4 16
5 Lennart Spindler 11089768 TC Asperg, WTB BEZIRK A 10
U12w (F, 2010)
1 Greta König 21050421 Mannheimer Turn- u. Sportgesellschaft 1899 e.V., BADEN BEZIRK 1 32 Q
2 Ylvie Zahn 21050370 TC Ludwigsburg, WTB BEZIRK A 24 Q
4 Katharina Reichert 21050417 TK Blau-Gold Steglitz, BERLIN-BRANDENBURG 16
3 Stella Eichhorn 21050348 Tennis-Club Plankstadt e.V., BADEN BEZIRK 1 16
5 Ivayla Raykova 21051279 TA TV Tamm 1898, WTB BEZIRK A 10
5 Fiona Kraki 21051442 TC Hirschlanden, WTB BEZIRK A 10
U13m (M, 2009)
2 Laurin Jung 10902286 TC Bernhausen, WTB BEZIRK D 24 Q
5 Gabrijel Trakilovic 10901805 TC Ditzingen, WTB BEZIRK A 10
5 Gustaf Thiess Götzenberger 10900565 TEC Waldau, WTB BEZIRK C 10
5 Yosef Chkoundali 10900839 1.TC Rot-Weiß Wiesloch e.V., BADEN BEZIRK 1 10
U13w (F, 2009)
1 Maria Rimenidou 20950920 TC Hirschlanden, WTB BEZIRK A 16 Q
2 Ilinca Bratu 20953627 GW Luitpoldpark München, OBERBAYERN-MüNCHEN 12 Q
3 Anna Härle 20950508 Heidelberger Tennis-Club 1890 e.V., BADEN BEZIRK 1 8
U14m (M, 2008)
1 Djordje Abadzic 10821495 TC Schnait, WTB BEZIRK B 32 Q
3 Jakub Smrcka 10820984 TC Bernhausen, WTB BEZIRK D 16
3 Rafael Briegel 10820667 TC Weilheim, OBERBAYERN-MüNCHEN 16
5 Georgios Valsamas 10821134 TC Göppingen, WTB BEZIRK D 10
U14w (F, 2008)
3 Carla Dürr 20800302 TV Geislingen, WTB BEZIRK D 8