Tennishalle Neckartenzlingen, 03.01.2022 - 06.01.2022

Tournament Results

U9m (M, 2013)
1 Luiz Bauer 11400222 TV Reutlingen, WTB BEZIRK D 32 Q
2 Felix Morgenbesser 11300751 TC Ravensburg, WTB BEZIRK F 24 Q
3 Blake Jorgusen 11300277 TC Kirchheim/Teck, WTB BEZIRK D 16
3 Jan Luca Sedlak 11301797 TC B.-W. Eislingen, WTB BEZIRK D 16
5 Moritz Weinig 11400216 TC Rot-Weiß Nördlingen, SCHWABEN 10
5 Marvin Krieg 11300063 TEV R.W. Fellbach, WTB BEZIRK B 10
5 Noah Gnann 11400730 TC Bad Schussenried, WTB BEZIRK F 10
5 Ben Eisele 11400250 TC Ehingen/Donau, WTB BEZIRK F 10
U9w (F, 2013)
1 Filippa Kleinholz 21300096 TC Ludwigsburg, WTB BEZIRK A 16 Q
2 Kristin Haag 21300475 TA SSV Auenstein, WTB BEZIRK A 12 Q
3 Linda Rendel 21400417 TA VfL Sindelfingen 1862, WTB BEZIRK C 8
3 Nele Marie Glaser 21301236 SPG Sonnenbühl, WTB BEZIRK D 8
5 Lilli Brandt 21400097 TC Weinstadt-Endersbach, WTB BEZIRK B 5
U10m (M, 2012)
1 Yannick Koch 11200818 TV Buocher-Höhe, WTB BEZIRK B 16 Q
2 Rafael Schwarz 11202280 TA TSV Denkendorf, WTB BEZIRK D 12 Q
3 Maxime Stephan 11202499 TC Ludwigsburg, WTB BEZIRK A 8
3 Jamie Maximilian Bischof 11205057 TC Wendlingen/Neckar, WTB BEZIRK D 8
5 Dominik Polysius 11206805 TA TV Cannstatt, WTB BEZIRK C 5
U10w (F, 2012)
1 Anna Knorr 21200381 TK Bietigheim, WTB BEZIRK A 32 Q
2 Felipa Wegener 21200526 TC Doggenburg, WTB BEZIRK C 24 Q
3 Laura Rathmann 21200103 TV Großbettlingen, WTB BEZIRK D 16
3 Valentina Gaspert 21201231 TC Bernhausen, WTB BEZIRK D 16
5 Paula Eisele 21200695 TC Ehingen/Donau, WTB BEZIRK F 10
5 Lina Glanzer 21201284 TC Ehingen/Donau, WTB BEZIRK F 10
5 Ilayda Kirazkaya 21202869 TC Erdmannhausen, WTB BEZIRK A 10
5 Alisa Wilhelm 21200100 TCW Waldhausen, WTB BEZIRK B 10
U11m (M, 2011)
1 Fabio Wörner 11150677 TC Bernhausen, WTB BEZIRK D 32 Q
2 Benedikt Haßler 11150630 TC Schwarz-Weiß Merzig, STB REGION 2 24 Q
3 Niklas Weinig 11150772 TC Rot-Weiß Nördlingen, SCHWABEN 16
3 Laurenz Schneider 11152582 TK Bietigheim, WTB BEZIRK A 16
5 Konrad Hodel 11152383 TC BW Zuffenhausen, WTB BEZIRK C 10
5 Vito Sanna 11150759 TV Buocher-Höhe, WTB BEZIRK B 10
5 William Weinberger 11150133 TK Ulm, WTB BEZIRK F 10
5 Noah Welser 11150791 TC Laupheim 1904, WTB BEZIRK F 10
U11w (F, 2011)
1 Angelina Cerdic 21100339 TC Rot-Weiß Straubing, NIEDERBAYERN 32 Q
2 Lilly Marie Greinert 21100764 Mannheimer Turn- u. Sportgesellschaft 1899 e.V., BADEN BEZIRK 1 24 Q
3 Wanda Radetzki 21100810 Tennisclub Neckarelz e.V., BADEN BEZIRK 1 16
3 Ksenia Hermann 21100221 TC Ludwigsburg, WTB BEZIRK A 16
5 Emma Fellmeth 21103039 TC Esslingen, WTB BEZIRK D 10
5 Jonna Gentner 21101600 TA TSV Denkendorf, WTB BEZIRK D 10
5 Ariella Löw 21101350 TC Hirschlanden, WTB BEZIRK A 10
U12m (M, 2010)
1 Lorenzo Rauner 11082363 TC Großhesselohe, OBERBAYERN-MüNCHEN 32 Q
2 Marcel Krieg 11084158 TEC Waldau, WTB BEZIRK C 24 Q
3 Samuel Beisse 11082570 TC Blau-Weiß 64 Leimen e.V., BADEN BEZIRK 1 16
3 Julian Glanzer 11084369 TC Ehingen/Donau, WTB BEZIRK F 16
5 Luis Feißt 11083600 TC Großhesselohe, OBERBAYERN-MüNCHEN 10
5 Mats Fischer 11082021 TC Rot-Weiss Achern e.V., BADEN BEZIRK 3 10
5 Emre Cinar 11083023 STG Geroksruhe, WTB BEZIRK C 10
5 Delgerekh Battsooj 11084184 TC Bernhausen, WTB BEZIRK D 10
U12w (F, 2010)
1 Anastasia Vasylenko 21050334 Tennisclub Blau-Weiß Villingen e.V., BADEN BEZIRK 4 16 Q
2 Denisa Maria Grajdeanu 21051413 TC Leinfelden-Echterdingen, WTB BEZIRK D 12 Q
3 Laura Zerweck 21055262 TEV R.W. Fellbach, WTB BEZIRK B 8
U13m (M, 2009)
1 Vincent Reisach 10900325 TC Weiss-Blau Landshut, NIEDERBAYERN 32 Q
3 Matti Barth 10900613 TC Markwasen Reutlingen, WTB BEZIRK D 16
U13w (F, 2009)
1 Emma Sophie Glaser 20953006 TC Markwasen Reutlingen, WTB BEZIRK D 32 Q
2 Elisabeth Wahler 20950239 TC Augsburg Siebentisch, SCHWABEN 24 Q
3 Emmi Nehls 20950918 TC Schönberg Freiburg-St. Georgen e.V., BADEN BEZIRK 3 16
3 Francesca Parcelli 20950399 TC Ravensburg, WTB BEZIRK F 16
5 Jana Stepanenko 20950418 TC Ehingen/Donau, WTB BEZIRK F 10
5 Annika Feifer 20950312 TC Lichtenwald, WTB BEZIRK D 10
U14m (M, 2008)
2 Ethan Zapp 10820046 TUS Neunkirchen, Abt.Tennis, STB REGION 1 24 Q
3 Tim Sailer 10822810 SV Pang, OBERBAYERN-MüNCHEN 16
5 Atakan Cinar 10821153 STG Geroksruhe, WTB BEZIRK C 10
5 Vincent Eckl 10821355 TC Waiblingen, WTB BEZIRK B 10
5 Jonas Rehr 10821340 TC Kirchheim/Teck, WTB BEZIRK D 10
5 Jakub Smrcka 10820984 TC Bernhausen, WTB BEZIRK D 10
U14w (F, 2008)
5 Leni Glock 20801057 TK Bietigheim, WTB BEZIRK A 10
5 Natalie Rothenbacher 20805371 TV Biberach-Hühnerfeld, WTB BEZIRK F 10