Tennishalle Neckartenzlingen, 03.01.2020 - 06.01.2020

Tournament Results

U9m (M, 2011)
1 Fabio Wörner 11150677 TC Bernhausen, WTB 32 Q
2 Konrad Hodel 11152383 TC BW Zuffenhausen, WTB 24 Q
3 Gustav Galow 11150732 BASF TC Ludwigshafen, RPF 16
3 Laurenz Schneider 11152582 TC Asperg, WTB 16
5 Vito Sanna 11150759 TV Buocher-Höhe, WTB 10
6 Noah Martin 11150682 TC Hechingen, WTB 8
U9w (F, 2011)
1 Livia Erlenmayer 21101340 TC Bernhausen, WTB 32
2 Ksenia Hermann 21100221 TC Ludwigsburg, WTB 24
3 Marlene Sczech 21100084 TV Buocher-Höhe, WTB 16
3 Kim Hummel 21100488 TA Spfr. Schwendi, WTB 16
5 Ana Stratulat 21101621 TC Limburgerhof, RPF 10
U10m (M, 2010)
1 Marcel Krieg 11084158 TC Doggenburg, WTB 32 Q
2 Samuel Beisse 11082570 TC Blau-Weiß 64 Leimen e.V., BAD 24 Q
3 Sinan Cetinel 11082151 TC Grün-Weiß-Rot Mosbach e.V., BAD 16
3 Nils Alt 11081987 TC Oberthal, STB 16
5 Lian Bienert 11082831 Aalener Sportallianz, WTB 10
5 Florian Vogt 11082433 TC Grün-Weiß Bochum, WTV 10
5 Robin Müller 11085076 TV Biberach-Hühnerfeld, WTB 10
5 Clemens Müller 11083205 TC Hattert, RPF 10
9 Henri Zahn 11082611 TC Ludwigsburg, WTB 8
10 Jon Beuntker 11087260 TC Ludwigsburg, WTB 5
U10w (F, 2010)
1 Aurelia Löhrer 21051419 TC Augsburg Siebentisch, BTV 32 Q
2 Ylvie Zahn 21050370 TC Ludwigsburg, WTB 24 Q
3 Noemi Köhle 21050568 TV Biberach-Hühnerfeld, WTB 16
3 Lena Büchele 21050676 SPG Aalener Sportallianz/Lauchheim, WTB 16
5 Polly Eichner 21052069 TV Biberach-Hühnerfeld, WTB 10
6 Victoria Differt 21051330 TC Weiss-Rot Stuttgart, WTB 8
U11m (M, 2009)
1 Levin Hegele 10900816 TC Meckenbeuren-Kehlen, WTB 32 Q
2 Gabrijel Trakilovic 10901805 TC Ditzingen, WTB 24 Q
3 Laurin Jung 10902286 TC Bernhausen, WTB 16
3 Julius Goller 10900659 TC Eggenfelden, BTV 16
5 Emilian Wegener 10902072 TC Doggenburg, WTB 10
5 Leonard Jasper Mahler 10900487 HTC Bad Neuenahr, RPF 10
5 Yosef Chkoundali 10900839 TC Blau-Weiß 64 Leimen e.V., BAD 10
5 Matti Barth 10900613 Cannstatter TC, WTB 10
U11w (F, 2009)
1 Jana Stepanenko 20950418 TC Ehingen/Donau, WTB 32 Q
2 Francesca Parcelli 20950399 TC Meckenbeuren-Kehlen, WTB 24 Q
3 Victoria Okon 20950327 TC Ludwigsburg, WTB 16
3 Sophia Nase 20950690 MTTC Iphitos München, BTV 16
5 Leni Eisele 20953209 TC Ehingen/Donau, WTB 10
5 Marisol Erlenmayer 20953027 TC Bernhausen, WTB 10
5 Thea Iffland 20951233 TC Ludwigsburg, WTB 10
U12m (M, 2008)
1 Vincent Eckl 10821355 TC Weinstadt-Endersbach, WTB 32 Q
2 Atakan Cinar 10821153 STG Geroksruhe, WTB 24 Q
3 Luka Cakic 10821315 TC Hirschlanden, WTB 16
3 Laurenz Maier 10819943 TC Markwasen Reutlingen, WTB 16
5 Santino Reißig 10820521 TC Blau-Weiß Gaggenau e.V., BAD 10
5 Maximilian Eberle 10819853 TC Schlierstadt 1979 e.V., BAD 10
5 Luca Elias Fütterer 10820081 TC Blau-Weiß Untergrombach eV, BAD 10
5 Mika Nothdurft 10823911 TC Metzingen, WTB 10
U12w (F, 2008)
1 Emma Pall 20801762 TC Lindau, BTV 32 Q
2 Lotte Helmensdorfer 20800179 TC Lindau, BTV 24 Q
3 Luise Sczech 20800041 TV Buocher-Höhe, WTB 16
3 Natalie Rothenbacher 20805371 TA TSG Achstetten, WTB 16
5 Isabel Merkle 20800541 TC Wolfsberg Pforzheim e.V., BAD 10
5 Carla Dürr 20800302 TV Geislingen, WTB 10
U13m (M, 2007)
1 Matwej Popov 10751858 TK Bietigheim, WTB 32 Q
3 David Deumer 10751981 TC Galileo Stuttgart, WTB 16
3 Benjamin Fock 10754142 TC Markwasen Reutlingen, WTB 16
5 Sebastian Gampert 10751517 TC Tübingen, WTB 10
5 Noah Samy Held 10750472 TC Waiblingen, WTB 10
U13w (F, 2007)
2 Leonie Casalinuovo 20754826 TC Bernhausen, WTB 24 Q
3 Sofia Oroz 20750921 TA TSV Betzingen, WTB 16
5 Katharina Nase 20752043 MTTC Iphitos München, BTV 10
5 Naya Bürklin 20750019 Tennis-Club Durlach e.V. 1920, BAD 10
5 Yvonne-Vivienne Liptak 20750847 TV Geislingen, WTB 10
U14m (M, 2006)
2 Jannik Knödl 10653601 TC Aalen, WTB 24 Q
5 Deni Hadzialijagic 10662905 TEC Waldau, WTB 10
5 Nick Berens 10653467 TC Meckenbeuren-Kehlen, WTB 10
U14w (F, 2006)
1 Mia Islambasic 20653293 TC Herrenberg, WTB 32 Q
3 Lara Lanno 20600036 TC Wolfsberg Pforzheim e.V., BAD 16