HTC Heidelberg, 20.06.2019 - 23.06.2019

Tournament Results

U9m (M, 2010)
5 Lian Bienert 11082831 Aalener Sportallianz, WTB 10
U9w (F, 2010)
1 Tina Manescu 21050307 Turniersportverein Racket-Center Nußloch e.V., 32 Q
3 Estelle Meister 21052077 TC Ladenburg e.V., 16
U10m (M, 2009)
1 Jou Gnjidic 10902719 TC Blau-Weiss Neuss e.V., 32 Q
2 Paul Kurzenberger 10900265 TC Bernhausen, 24 Q
3 Philipp Kurzenberger 10900266 TC Bernhausen, 16
3 Neal Faust 10900812 SV Altenahr, 16
5 Rio Faust 10900811 SV Altenahr, 10
5 Rouben Babakhani 10905985 TC Blau-Weiß 1929 Eberbach eV, 10
U10w (F, 2009)
2 Mariella Thamm 20950499 TC Bernhausen, 24 Q
3 Thea Iffland 20951233 TC Ludwigsburg, 16
5 Emma Sophie Glaser 20953006 TC Metzingen, 10
U11m (M, 2008)
2 Jonathan Dazert 10821116 TC BW Bad Ems, 24 Q
5 Calvin Gnjidic 10825019 TC Blau-Weiss Neuss e.V., 10
5 Maurice Letzelter 10820019 TC Vallendar 83, 10
U11w (F, 2008)
1 Mia Keuler 20800064 TC Mülheim-Kärlich, 32 Q
3 Emily Eigelsbach 20801104 TC BW Bad Ems, 16
5 Johanna Roggenkamp 20805554 Heidelberger Tennis-Club 1890 e.V., 10
U12m (M, 2007)
1 Laurenz Kersting 10751767 TSC Mainz, 32 Q
3 Lewin Henkel 10757412 TSC Mainz, 16
3 Mak-Erol Dzankic 10752383 TC Wetzlar 1912, 16
5 Eliah Maurer 10751345 Tennis-Club Plankstadt e.V., 10
5 Maximilian Thamm 10754031 TC Bernhausen, 10
U12w (F, 2007)
2 Kim Memmert 20752529 Heidelberger Tennis-Club 1890 e.V., 24 Q
3 Sintya Kranig 20755826 TC Lörzweiler, 16
5 Nuria Henkel 20755824 TSC Mainz, 10
U13 (M, 2006)
2 Amir Albeg 10660315 Tennisclub Walldorf-Astoria eV, 24 Q
3 Rytis Razminas 10651204 Mannheimer Turn- u. Sportgesellschaft 1899 e.V., 16
3 Noah Meister 10650318 TC Diez, 16
5 Jeremy Kuhne 10650102 Tennisclub Walldorf-Astoria eV, 10
5 Luca Singer 10650001 TC Waiblingen, 10
5 Maximilian Ontiveros 10650709 TC Penzberg, 10
U14m (M, 2005)
1 Noah Torrealba 10550696 TVA 1860 Aschaffenburg, 32 Q
5 Julius Kircher 10552912 Ski Club Ettlingen e.V., 10
5 Noah Schindler 10557737 TC Gundelfingen e.V., 10
U14w (F, 2005)
5 Mia Köpf 20551740 TC Kirchheim/Teck, 10
U16m (M, 2003)
1 Niclas Goltz 10301477 TC Schönberg Freiburg-St. Georgen e.V., BAD 32 Q
2 Lukas Hamacher 10455704 TC Boehringer Ingelheim, 24 Q
3 Jakub Kaminski 10455048 TC Schönberg Freiburg-St. Georgen e.V., 16
3 Noah Nehls 10450172 TC Blau Weiß Oberweier, 16
2 Niklas Riiser 10350414 Mannheimer Turn- u. Sportgesellschaft 1899 e.V., 12 Q
5 Robin Büttner 10400380 TVA 1860 Aschaffenburg, 10
5 Fabian Schmidt 10450549 TC BW Bensheim, 10
5 Julius Tabrizi 10451075 TC Höhr-Grenzhausen, 10
3 Denis Robin Wolf 10350959 Höchster THC, 10
U16w (F, 2003)
2 Jana Wittmann 20450704 TEC Waldau, 24 Q
3 Hannah Schäfer 20350015 Sport- u. Schwimm-Club Karlsruhe e.V., Abt. Tennis, 16
5 Marielena Münch 20300127 SB Versbach, 10
5 Josie Holderbach 20453026 TC Grün-Weiß-Rot Mosbach e.V., 10