Tennishalle Neckartenzlingen, 03.01.2019 - 06.01.2019

Tournament Results

U9m (M, 2010)
1 Luis Lengler 11082544 TC Ehingen/Donau, WTB 32 Q
2 Carl-Philipp Oehring 11082511 Tennis-Club Meckesheim e.V., BAD 24 Q
3 Marcel Krieg 11084158 TC Doggenburg, WTB 16
3 Philipp Perez 11085479 TC Ladenburg e.V., BAD 16
5 Benedikt Haßler 11150630 TC Blau-Weiß Beckingen, STB 10
5 Lian Bienert 11082831 Aalener Sportallianz, 10
7 Delgerekh Battsooj 11084184 TC Bernhausen, WTB 8
8 Luis Wengertsmann 11083195 STC Schwäbisch Hall, WTB 5
U9w (F, 2010)
1 Anastasia Vasylenko 21050334 Tennisclub Blau-Weiß Villingen e.V., BAD 16 Q
2 Delia Weinmann 21051431 TC Bernhausen, WTB 12 Q
U10m (M, 2009)
1 Nicolas Pfäfflin 10900585 TEV R.W. Fellbach, WTB 32 Q
2 Lukas Lederle 10900231 Tennisclub Walldorf-Astoria eV, BAD 24 Q
3 Levin Hegele 10900816 TC Weingarten, WTB 16
3 Matti Barth 10900613 Cannstatter TC, WTB 16
5 Philipp Kurzenberger 10900266 TC Bernhausen, 10
5 Marcel Lakstankin 10901934 TC Ehingen/Donau, WTB 10
5 Julius Schöllhammer 10900622 STC Schwäbisch Hall, WTB 10
8 Laurin Jung 10902286 TC Bernhausen, WTB 8
9 Paul Kurzenberger 10900265 TC Bernhausen, 5
U10w (F, 2009)
1 Victoria Okon 20950327 TC Ludwigsburg, WTB 32 Q
2 Jana Stepanenko 20950418 TC Ehingen/Donau, WTB 24 Q
3 Francesca Parcelli 20950399 TC Weingarten, WTB 16
3 Annabell Lücke 20950298 TA SV Böblingen, WTB 16
5 Leni Eisele 20953209 TC Ehingen, WTB 10
5 Marleen Gläser 20950301 TK Bietigheim, WTB 10
5 Emily Loska 20951142 TA Spfr. Schwendi, WTB 10
8 Emma Sophie Glaser 20953006 TC Metzingen, 8
9 Thea Iffland 20951233 TC Ludwigsburg, 5
U11m (M, 2008)
1 Leon Hofmann 10821303 TK Bietigheim, WTB 32 Q
2 Jakub Smrcka 10820984 TC Bernhausen, WTB 24 Q
3 Pablo Julia Calac 10821846 TC Bernhausen, WTB 16
3 Arian Hasas 10819590 SV Schopfheim 1912 e.V., BAD 16
5 Maximilian Eberle 10819853 TC Schlierstadt 1979 e.V., BAD 10
5 Niels Heigele 10823670 TA SSV Ulm 1846, WTB 10
5 Jonas Rehr 10821340 TC Leinfelden-Echterdingen, WTB 10
U11w (F, 2008)
1 Lotte Helmensdorfer 20800179 TC Lindau, BTV 32 Q
2 Sarah Alilovic 20800088 TC Rot-Weiss Muggensturm e.V., BAD 24 Q
3 Paulina Haßler 20801171 TC Blau-Weiß Beckingen, STB 16
3 Carla Dürr 20800302 TV Geislingen, WTB 16
U12m (M, 2007)
1 Raphael Stagel 10753590 TC Hirschlanden, WTB 32 Q
2 Lukas Manz 10750048 TC Bernhausen, WTB 24 Q
3 Luca Wörner 10751770 TEC Waldau, WTB 16
3 Ben Luca Klein 10751886 TC Bernhausen, WTB 16
5 Rene Schmidts 10754711 TC Bernhausen, WTB 10
5 Tom Köpf 10751654 TC Kirchheim/Teck, WTB 10
5 Ricardo Jessel 10751880 TC Tübingen, WTB 10
5 Nico Davis 10751284 TC Aschheim, BTV 10
U12w (F, 2007)
1 Louanne Djafari 20750185 TK Bietigheim, WTB 32 Q
2 Leonie Casalinuovo 20754826 TC Bernhausen, WTB 24 Q
3 Lilly Eberhardt 20754749 TC Empfingen, WTB 16
3 Zoe King 20752623 TC Ratshausen, WTB 16
5 Thea Back 20752626 TK Ulm, WTB 10
U13 (M, 2006)
1 Mathis Dahler 10650123 TC Bernhausen, WTB 32 Q
2 Niklas Klein 10600027 TC Leutkirch, WTB 24 Q
3 Moritz Münster 10650092 TA SV Böblingen, WTB 16
5 Danny Ilg 10651214 TC Wolfsberg, BAD 10
5 Jannik Knödl 10653601 TC Aalen, WTB 10
5 Lukas Raevskiy 10653187 KETV Karlsruher Eislauf- u.Tennisverein eV, BAD 10
U13w (F, 2006)
3 Nicole Jansen 20654293 TC Degerloch, WTB 16
U14m (M, 2005)
3 Finnegan Heber 10553164 TA VfL Sindelfingen 1862, WTB 16
5 Julius Stupp 10554596 TC Metzingen, WTB 10
U14w (F, 2005)
1 Katharina Spieth 20551812 TC Bernhausen, WTB 32 Q
2 Emilia Blattner 20550285 TEC Waldau, WTB 24 Q
3 Clara Schied 20550182 TA SSV Ulm 1846, WTB 16