Tennishalle Neckartenzlingen, 06.04.2018 - 08.04.2018

Tournament Results

U9 m (M, 2009)
1 Jou Gnjidic 10902719 TC Blau-Weiss Neuss e.V., 32 Q
2 Georg Kaul 10900511 TA VfL Sindelfingen 1862, WTB 24 Q
3 Paul Kurzenberger 10900265 TC Bernhausen, 16
3 Lukas Lederle 10900231 Tennisclub Walldorf-Astoria eV, BAD 16
5 Lorenzo Rauner 11082363 TSV Burgau, BTV 10
5 Yosef Chkoundali 10900839 TC Blau-Weiß 64 Leimen e.V., BAD 10
5 Laurin Jung 10902286 TC Bernhausen, WTB 10
5 Ariel Albeg 11082547 Turniersportverein Racket-Center Nußloch e.V., BAD 10
10 Diego Jessel 10901888 TC Tübingen, WTB 5
U9 w (F, 2009)
1 Mariella Thamm 20950499 TC Bernhausen, 32 Q
2 Francesca Parcelli 20950399 TC Meckenbeuren-Kehlen, WTB 24 Q
3 Jana Stepanenko 20950418 TC Ehingen/Donau, WTB 16
3 Annika Feifer 20950312 TC Lichtenwald, WTB 16
5 Zara Sophie Comia 20951681 BVH Tennis Dorsten, 10
5 Tina Manescu 21050307 Turniersportverein Racket-Center Nußloch e.V., 10
5 Greta König 21050421 Mannheimer Turn- u. Sportgesellschaft 1899 e.V., BAD 10
5 Zara Comia 20952680 BVH Tennis Dorsten, WTV 10
U10 m (M, 2008)
1 Calvin Gnjidic 10825019 TC Blau-Weiss Neuss e.V., 32 Q
2 Thilo Behrmann 10819657 Münchner Sportclub, BTV 24 Q
3 Erik Rheinweiler 10823917 TC Markwasen Reutlingen, WTB 16
3 Leon Hofmann 10821303 TK Bietigheim, WTB 16
5 Tim Knödl 10821323 TC Aalen, WTB 10
5 Georgios Valsamas 10821134 ETV Nürtingen, WTB 10
5 Silas Stumpp 10823686 TC Albershausen, WTB 10
5 Arian Hasas 10819590 SV Schopfheim 1912 e.V., BAD 10
U10 w (F, 2008)
1 Sarah Alilovic 20800088 TC Rot-Weiss Muggensturm e.V., BAD 32 Q
2 Jule Ihm 20801343 TC Metzingen, WTB 24 Q
3 Victoria Geisinger 20802689 TC Ebersbach, WTB 16
3 Carla Dürr 20800302 TV Geislingen, WTB 16
5 Romy Marleen Stütz 20800113 TC Göppingen, WTB 10
5 Trudi Hinker 20802957 TC Baiersbronn, WTB 10
5 Alexandra Kühnbach 20802568 TC Pliezhausen, WTB 10
5 Mia Breuer 20802872 SPG Kusterdingen/Lustnau/Pfrondorf, 10
U11 m (M, 2007)
5 Sebastian Gampert 10751517 TC Tübingen, WTB 10
U11 w (F, 2007)
2 Anouk Richter 20750245 TC BW Vaihingen-R., WTB 24 Q
5 Victoria Maciaszek 20750623 TV Lauf, BTV 10
5 Louanne Djafari 20750185 TK Bietigheim, WTB 10
5 Zoe King 20752623 TC Ratshausen, WTB 10
U12 m (M, 2006)
1 Nemanja Bojkovic 10653491 TC Ehingen/D., WTB 32 Q
2 Nick Berens 10653467 TC Meckenbeuren-Kehlen, WTB 24 Q
3 Jannik Knödl 10653601 TC Aalen, WTB 16
3 Patrik Knödl 10653769 TC Aalen, WTB 16
5 Thure Götzenberger 10653480 TEC Waldau, WTB 10
5 Raffael Gasanov 10651418 TC Waiblingen, WTB 10
5 Amir Albeg 10660315 Tennisclub Walldorf-Astoria eV, 10
U12 w (F, 2006)
1 Pauline Glöckner 20652246 TA SV Böblingen, WTB 32 Q
3 Nicole Jansen 20654293 TC Degerloch, WTB 16
3 Johanna Öxle 20654496 TC Meckenbeuren-Kehlen, WTB 16
5 Mara Noelle Stütz 20651826 TC Göppingen, WTB 10
U13 m (M, 2005)
3 Ole Behrmann 10550924 Münchner Sportclub, BTV 16
5 Noah Schindler 10557737 TC Gundelfingen e.V., 10
5 Leon Borcic 10553306 TK Bietigheim, WTB 10
U13 w (F, 2005)
1 Magdalena Kaminska 20552471 TC Schönberg Freiburg, BAD 16 Q
2 Katharina Spieth 20551812 TC Bernhausen, WTB 12 Q
3 Larissa Sauter 20551969 TC Ratshausen, WTB 8
3 Isabel Truckenmüller 20550006 TV Schwäbisch Gmünd, WTB 8
U14 m (M, 2004)
1 Jakub Kaminski 10455048 TC Schönberg Freiburg-St. Georgen e.V., 32 Q
2 Paul Claußen 10400211 TC Hechingen, WTB 24 Q
3 Lenn Hoffmann 10450578 TC Leonberg, WTB 16
5 Niklas Plath 10400309 TC Onstmettingen, WTB 10
5 Niklas Jacobs 10400252 TA TSV Denkendorf, WTB 10
U14 w (F, 2004)
5 Cica Sojic 20400190 TC Bad Schussenried, WTB 5