Tennishalle Neckartenzlingen, 03.01.2018 - 06.01.2018

Tournament Results

U9 m (M, 2009)
1 Nicolas Pfäfflin 10900585 TEV R.W. Fellbach, WTB 32 Q
2 Gabrijel Trakilovic 10901805 TC Ditzingen, WTB 24 Q
3 Paul Kurzenberger 10900265 TC G.-W. Köngen, WTB 16
3 Philipp Kurzenberger 10900266 TC G.-W. Köngen, WTB 16
5 Nicolas Breuninger 10904152 TEC Waldau, WTB 10
5 Lukas Lederle 10900231 TC Walldorf Astoria, BAD 10
5 Laurin Jung 10902286 TC Bernhausen, WTB 10
5 Diego Jessel 10901888 TC Tübingen, WTB 10
9 Sascha Borchert 11081988 TC Bliestal - Blickweiler, STB 8
10 Yosef Chkoundali 10900839 TC BW Leimen, BAD 5
U9 w (F, 2009)
1 Jana Stepanenko 20950418 TC Ehingen/D., WTB 32 Q
2 Annabell Lücke 20950298 TA SV Böblingen, WTB 24 Q
3 Navanthy Gopikanth 20951267 TA TV Tamm 1898, WTB 16
3 Victoria Okon 20950327 TC Ludwigsburg, WTB 16
5 Annika Feifer 20950312 TC Lichtenwald, WTB 10
5 Francesca Parcelli 20950399 TC Weingarten, WTB 10
U10 m (M, 2008)
1 Leon Hofmann 10821303 TK Bietigheim, WTB 32 Q
2 Luka Cakic 10821315 TC Gerlingen, WTB 24 Q
3 Jonas Rehr 10821340 TC Leinfelden-Echterdingen, WTB 16
3 Stefano Grosse 10821732 Freiburger Tennis-Club e.V., BAD 16
5 Georgios Valsamas 10821134 ETV Nürtingen, WTB 10
5 Ethan Zapp 10820046 TC Schwalbach-Griesborn, STB 10
5 Jakub Smrcka 10820984 TC Bernhausen, WTB 10
5 Silas Stumpp 10823686 TC Albershausen, WTB 10
9 Silas Lülf 10821305 TA SC Neubulach, WTB 8
10 Elia Cesare 10821447 TC Tübingen, WTB 5
U10 w (F, 2008)
1 Sarah Alilovic 20800088 TC RW Muggensturm, BAD 16 Q
2 Mia Breuer 20802872 SPG Kusterdingen/Lustnau/Pfrondorf, WTB 12 Q
3 Emma Pall 20801762 TC Lindau, BTV 8
U11 m (M, 2007)
1 Jan Smrcka 10751645 TC Bernhausen, WTB 32 Q
2 Matwej Popov 10751858 TK Bietigheim, WTB 24 Q
3 Lenn Stückrath 10750497 TK Langen, HTV 16
3 David Deumer 10751981 TC Galileo Stuttgart, WTB 16
5 Noah Zeiger 10752447 Turniersportverein Racket-Center Nußloch e.V., BAD 10
5 Lukas Manz 10750048 TC Bernhausen, WTB 10
5 Noah Held 10750472 TC Waiblingen, WTB 10
5 Sebastian Gampert 10751517 TC Tübingen, WTB 10
U11 w (F, 2007)
1 Sarah Hamzic 20750340 Usinger TC, HTV 32 Q
2 Kim Luisa Gysin 20750902 TC Bad Friedrichshall, WTB 24 Q
3 Zoe King 20752623 TC Ratshausen, WTB 16
3 Angelina Schmidt 20750237 TC Ditzingen, WTB 16
5 Hannah Streichert 20750878 TA VfL Sindelfingen 1862, WTB 10
5 Sofia Oroz 20750921 TA TSV Betzingen, WTB 10
5 Emilie Malek 20752676 TC Tübingen, WTB 10
5 Leonie Casalinuovo 20754826 TC Bernhausen, WTB 10
U12 m (M, 2006)
1 Toros Eros Yakincam 10653723 TC Bernhausen, WTB 32 Q
2 Niklas Berens 10653467 TC Meckenbeuren-K., WTB 24 Q
3 Nemanja Bojkovic 10653491 TC Ehingen/D., WTB 16
3 Tom Geiger 10653706 TC Ludwigsburg, WTB 16
5 Francesco Hirsch 10656909 TC Weinstadt-Endersbach, WTB 10
5 Maximilian Lücke 10656917 TA SV Böblingen, WTB 10
5 Tim Nestele 10651237 TC Weil im Schönbuch, WTB 10
5 Aaron Schlick 10651229 Tennisclub Grötzingen e.V., BAD 10
U12 w (F, 2006)
1 Chiara Steiner 20654477 TC Bernhausen, WTB 16 Q
2 Nika Basalyk 20651179 TC Aalen, WTB 12 Q
3 Lara Lanno 20600036 TC Wolfsberg Pforzheim e.V., BAD 8
U13 m (M, 2005)
3 Luc Ceuca 10500060 TA SG Weilimdorf, WTB 16
3 Luca Steinhauser 10558490 TC Friedrichshafen, WTB 16
5 Daniel Stepanenko 10556099 TC Ehingen/Donau, WTB 10
5 Julius Stupp 10554596 TC Metzingen, WTB 10
U13 w (F, 2005)
3 Jennifer Pfäfflin 20552977 TEV R.W. Fellbach, WTB 16
U14 m (M, 2004)
1 Aaron Ben Anton 10400159 TC Ludwigsburg, WTB 32 Q
2 Jan Trautwein 10451699 TC Tübingen, WTB 24 Q
5 Andrei Morosan 10455629 TC Herrenberg, WTB 10
5 Julian Stärr 10450416 TV Reutlingen, WTB 10
U14 w (F, 2004)
1 Tabea Piper 20450289 TC Lauffen, WTB 32 Q
2 Romy Steegmüller 20450525 TA VfL Sindelfingen 1862, WTB 24 Q
3 Lia Basalyk 20450217 TC Aalen, WTB 16
5 Jasmin Siegler 20450629 ETV Nürtingen, WTB 10