Tennishalle Neckartenzlingen, 05.01.2017 - 08.01.2017

Tournament Results

U9 m (M, 2008)
1 Thilo Behrmann 10819657 Münchner Sportclub, BTV 32 Q
2 Arian Hasas 10819590 SV Schopfheim 1912 e.V., BAD 24 Q
3 Jakub Smrcka 10820984 TC Bernhausen, WTB 16
3 Diego Schellhase 10821561 SV 1889 Altenweddingen e.V., TSA 16
5 Niklas Bürkle 10821152 TC Bernhausen, WTB 10
5 Vincent Eckl 10821355 TC Weinstadt-Endersbach, WTB 10
5 Lazar Jovanovic 10824282 SPG Calmbach/Neuenbürg, WTB 10
5 Jonas Rehr 10821340 TC Hochdorf-Reichenbach, WTB 10
1 Pablo Julia Calac 10821846 TC Bernhausen, WTB 8
2 Georgios Valsamas 10821134 TC Hochdorf-Reichenbach, WTB 5
U9 w (F, 2008)
1 Sarah Alilovic 20800088 TC RW Muggensturm, BAD 32 Q
2 Ria Spiegel 20800585 TC Bernhausen, WTB 24 Q
3 Francesca Partschelli 20950399 TC Weingarten, WTB 16
3 Carla Dürr 20800302 TV Geislingen, WTB 16
1 Alexandra Kühnbach 20802568 TC Pliezhausen, WTB 8
2 Jana Stepanenko 20950418 TC Ehingen/Donau, WTB 5
U10 m (M, 2007)
1 Ben Luca Klein 10751886 TC Bernhausen, WTB 32 Q
2 Matwej Popov 10751858 TC Kornwestheim, WTB 24 Q
3 Benjamin Fock 10754142 TC Markwasen, WTB 16
3 Jan Smrcka 10751645 TC Bernhausen, WTB 16
5 Noah Zeiger 10752447 TC Schwarz-Gelb Heidelberg eV, BAD 10
5 René Schmidts 10754711 TC Leinfelden-Echterdingen, WTB 10
5 Fabio Reips 10751326 TC Wolfsberg, BAD 10
1 Lukas Manz 10750048 TC Bernhausen, WTB 8
2 Felix Bald 10750374 Sportvereinigung 1845 Esslingen, WTB 5
U10 w (F, 2007)
1 Jenna Frank 20750903 TA Spfr. Schwendi, WTB 32 Q
2 Letizia Sorak 20750933 TC Bernhausen, WTB 24 Q
3 Kim Luisa Gysin 20750902 TC Bad Friedrichshall, WTB 16
3 Leonie Casalinuovo 20754826 TC Bernhausen, WTB 16
1 Sofia Oroz 20750921 TA TSV Betzingen, WTB 8
2 Adriana Anton 20752580 TC Ludwigsburg, WTB 5
U11 m (M, 2006)
1 Andre Nemeth 10600004 TC Ludwigsburg, WTB 32 Q
2 Nemanja Bojkovic 10650153 TC Ehingen/Donau, WTB 24 Q
3 Mathis Dahler 10650123 TC Bernhausen, WTB 16
3 Amir Albeg 10660315 Turniersportverein Racket-Center Nußloch e.V., BAD 16
5 Devin Akkocaoglu 10651336 TC Heilbronn am Trappensee 1892, WTB 10
5 Tom Geiger 10653706 TC Ludwigsburg, WTB 10
5 Christopher Volz 10653712 TC Ludwigsburg, WTB 10
5 Danny Ilg 10651214 TC Wolfsberg, BAD 10
U11 w (F, 2006)
1 Valentina Steiner 20653376 TC Ludwigsburg, WTB 16 Q
2 Mara Noelle Stütz 20651826 TC Göppingen, WTB 12 Q
3 Linnéa Wallrafen 20654483 TC Leinfelden-Echterdingen, WTB 8
U12 m (M, 2005)
1 Finnegan Heber 10553164 TA VfL Sindelfingen 1862, WTB 32 Q
2 Ole Behrmann 10550924 Münchner Sportclub, BTV 24 Q
3 Julius Stupp 10554596 TC Metzingen, WTB 16
3 Daniel Stepanenko 10556099 TC Ehingen/Donau, WTB 16
5 Paul Weiler 10550258 TC BW Bohlsbach, BAD 10
5 Tim Jakob 10552734 TC Weinstadt-Endersbach, WTB 10
5 Laurin Fabry 10558256 TC Göppingen, WTB 10
U12 w (F, 2005)
1 Katharina Spieth 20551812 TC Bernhausen, WTB 32 Q
2 Lena Schächer 20550212 TC Oberstenfeld, WTB 24 Q
3 Emilia Blattner 20550285 TEC Waldau, WTB 16
3 Isabel Truckenmüller 20550006 TV Schwäbisch Gmünd, WTB 16
U13 m (M, 2004)
5 León Ebenhoch 10400219 TC Neuhausen, WTB 10
5 Paul Claußen 10400211 TC Hechingen, WTB 10
U13 w (F, 2004)
1 Tabea Piper 20450289 TC Lauffen, WTB 32 Q
3 Jule Feyen 20450558 TV Biberach-Hühnerfeld, WTB 16
3 Jasmin Siegler 20450629 ETV Nürtingen, WTB 16
5 Frieda Sutter 20450021 SV Schopfheim 1912 e.V., BAD 10
5 Teresa Bopst 20453079 TA SV Böblingen, WTB 10
5 Delia Maier 20450608 TC Hechingen, WTB 10
U14 m (M, 2003)
1 Moritz Schächer 10351331 TC Oberstenfeld, WTB 32 Q
2 Kerim Akkocaoglu 10300298 TC Heilbronn am Trappensee 1892, WTB 24 Q
3 Moritz Dahler 10300655 TC Bernhausen, WTB 16
3 Noah Eberhard 10350445 TC-80 Obereisesheim, WTB 16
5 Carl Nicklas Gierl 10350575 TC Rutesheim, WTB 10
5 Phil Grüninger 10357346 TC Herrenberg, WTB 10
U14 w (F, 2003)
2 Alicia Kloos 20352569 TSV Illertissen, BTV 24 Q
5 Katharina Schlipf 20350044 TC Aalen, WTB 10