Tennishalle Neckartenzlingen, 04.01.2016 - 07.01.2016

Tournament Results

U9 m (M, 2007)
1 Erik Mund 10753602 TV Rheinzabern, RPF 32 Q
2 Fabio Reips 10751326 TC Wolfsberg Pforzheim e.V., BAD 24
3 Matwej Popov 10751858 TK Bietigheim, WTB 16
3 Domenico Cosenza 10751662 TC BW Vaihingen-Rohr, WTB 16
5 Jonas Thuro 10750402 TC Spöck, BAD 10
5 Luca Wörner 10751770 TC Weil i.Schönbuch, WTB 10
5 Noah Zeiger 10752447 Turniersportverein Racket-Center Nußloch e.V., BAD 10
5 Arian Hasas 10819590 SV Schopfheim 1912 e.V., BAD 10
9 Jan Smrcka 10751645 TC Bernhausen, WTB 8
9 Jannick Feifer 10751592 TC Lichtenwald, WTB 6
U9 w (F, 2007)
1 Jenna Frank 20750903 TA Spfr. Schwendi, WTB 32 Q
2 Amelie Justine Hejtmanek 20751317 TC Nonnenhorn, BTV 24
3 Anouk Richter 20750245 TC BW Vaihingen-R., WTB 16
3 Gretha Rivera Abfalder 20750945 TC Lindau, BTV 16
5 Charlotte Bair 20750210 TC BW Vaihingen-Rohr, WTB 10
6 Victoria Pohle 20750876 TC WR Stuttgart, WTB 8
6 Julia Fix 20750189 TC Wolfsberg, BAD 6
U10 m (M, 2006)
1 Toros Eros Yakincam 10653723 TC Bernhausen, WTB 32 Q
2 Andre Nemeth 10600004 TC Ludwigsburg, WTB 24
3 Max Stenzer 10651254 TC Greffern, BAD 16
3 Moritz Münster 10650092 TA SV Böblingen, WTB 16
5 Tyler Ufei 10651510 TC Bernhausen, WTB 10
5 Julius Stickel 10600033 TC Waiblingen, WTB 10
5 Niklas Rapp 10650096 TC Leinfelden-E., WTB 10
9 Mathis Dahler 10650123 TC Bernhausen, WTB 8
9 Ben Van der Mei 10653979 TC Neuhausen/F., WTB 6
U10 w (F, 2006)
1 Sophia Kohlstruck 20650048 TC Petersberg-St., HTV 32 Q
2 Anna Ceuca 20600010 TA SG Weilimdorf, WTB 24
3 Josy Daems 20653563 TV Sparta 87 Nordhorn, NTV 16
3 Sara Bierbrauer 20600009 TC Ludwigsburg, WTB 16
5 Celine Kuder 20651846 TC Hülben, WTB 10
5 Pauline Glöckner 20652246 TA SV Böblingen, WTB 10
5 Mara Noelle Stütz 20651826 TC Göppingen, WTB 10
5 Kim Leni Mayer 20653390 TC Aalen, WTB 10
9 Emma Daems 20653562 TV Sparta 87 Nordhorn, NTV 8
9 Mia Islambasic 20653293 TC Herrenberg, WTB 6
U11 m (M, 2005)
1 David Fix 10550038 TC Wolfsberg, BAD 32 Q
2 Eddie Schmidt 10500031 TC Herrenberg, WTB 24
3 Nico Kraft 10550137 TC Hirschlanden, WTB 16
3 Luc Ceuca 10500060 TA SG Weilimdorf, WTB 16
5 Tim Jakob 10552734 TC Weinstadt-Endersbach, WTB 10
5 Mats Ole Schubert 10550009 TC Doggenburg, WTB 10
5 Magnus Rall 10550025 TV Reutlingen, WTB 10
5 Fynn Birkmann 10552650 TC Schnait, WTB 10
U11 w (F, 2005)
1 Angelina Da Silva 20550030 Tennisclub 1923 Grenzach e.V., BAD 32 Q
2 Katharina Spieth 20551812 TC Bernhausen, WTB 24
3 Nadia Victoria Nemeth 20550009 TC Ditzingen, WTB 16
3 Amy Kajkus 20550261 TC Bernhausen, WTB 16
5 Magdalena Kaminska 20552471 TC Schönberg Freiburg, BAD 10
5 Lena Schächer 20550212 TC Oberstenfeld, WTB 10
5 Steffi Schmid 20551981 TC BW Rottweil, WTB 10
5 Julia Nora Kopony 20551710 TA SV Böblingen, WTB 10
U12 m (M, 2004)
1 León Ebenhoch 10400219 TC Neuhausen, WTB 32 Q
2 Jakub Kaminski 10455048 TC Schönberg Freiburg, BAD 24
3 Thorben Zimprich 10450536 TC Grün-Weiß-Rot Mosbach e.V., BAD 16
3 Tyler Schmidt 10450235 TC Wittelbach, BAD 16
5 Andrei Morosan 10455629 TC Herrenberg, WTB 10
5 Nicolas Budig 10450456 TV Reutlingen, WTB 10
5 Moritz Ströbel 10451421 TC Metzingen, WTB 10
5 Luca Sigloch 10400163 TA SG Bettringen, WTB 10
U12 w (F, 2004)
1 Tabea Piper 20450289 TC Lauffen, WTB 32 Q
2 Jana Wittmann 20450704 TEC Waldau, WTB 24
3 Leticia Terzic 20450024 TC BW Rottweil, WTB 16
3 Jasmin Siegler 20450629 ETV Nürtingen, WTB 16
5 Romy Steegmüller 20450525 TA VfL Sindelfingen 1862, WTB 10
5 Delia Maier 20450608 TC Hechingen, WTB 10
5 Gina Sophie Knapp 20450129 TC Bernhausen, WTB 10
5 Katharina Lücke 20457827 TA SV Böblingen, WTB 10
U13 m (M, 2003)
2 Jannik Maute 10350297 TC Tailfingen, WTB 24
3 Nicolas Jekauc 10350083 TA SSC Karlsruhe, BAD 16
3 Noah Eberhard 10350445 TC Heilbronn am Trappensee 1892, WTB 16
5 Kerim Manay 10300793 TC Bernhausen, WTB 10
5 Lukas Briese 10300643 TC Kusterdingen, WTB 10
U13 w (F, 2003)
2 Lotte Kaiser 20300359 TC Kirchheim/T., WTB 24
3 Maria Schnuck 20350401 TC WR Speyer, RPF 16
3 Rebeka Kern 20350212 TC Pliezhausen, WTB 16
5 Maralmaa Battsooj 20354144 TC Bernhausen, WTB 10
5 Carolin Unkauf 20354058 TC Lauffen, WTB 10
U14 m (M, 2002)
1 Lukas Rapp 10250446 TC Leinfelden-E., WTB 32 Q
5 Sedrick Dolenc 10252604 TC BW Bretten, BAD 10
5 David Tran 10201989 TC Doggenburg, WTB 10
U14 w (F, 2002)
1 Antonija Martinovic 20250070 TEC Waldau, WTB 32 Q
5 Lara Gysin 20250475 TC Bad Friedrichshall, WTB 10
5 Alessa Maier 20252320 TC Hechingen, WTB 10