Tennishalle Neckartenzlingen, 03.01.2015 - 06.01.2015

Tournament Results

U9 m (M, 2006)
1 Andre Nemeth 10600004 TC Ludwigsburg, WTB 32 Q
2 Niklas Rapp 10650096 TC Leinfelden-E., WTB 24 Q
3 Lukas Künze 10650165 TC 74 Hochdorf e.V., BAD 16
5 Toros Eros Yakincam 10653723 TC Bernhausen, WTB 10
5 Nils Amon 10651528 TC Empfingen, WTB 10
5 Danny Ilg 10651214 TC Wolfsberg Pforzheim e.V., BAD 10
5 Aaron Funk 10651240 TA VfL Sindelfingen, WTB 10
9 Mathis Dahler 10650123 TC Bernhausen, WTB 8
9 Moritz Münster 10650092 TA SV Böblingen, WTB 6
U9 w (F, 2006)
1 Sarah Hartel 20651788 TC SG Heidelberg, BAD 32 Q
2 Charlotte Herrmann 20652225 TA VfL Munderkingen, WTB 24 Q
3 Elisa Flassak 20652020 TA Spfr.Schwendi, WTB 16
3 Lara Lanno 20600036 TC Wolfsberg Pforzheim e.V., BAD 16
5 Luisa Hezel 20653492 TC Rottweil, WTB 10
5 Julia Fix 20750189 TC Wolfsberg, BAD 10
U10 m (M, 2005)
1 Yannik Kelm 10500012 1.FC Nürnberg, BTV 32 Q
2 David Fix 10550038 TC Wolfsberg, BAD 24 Q
3 Emre Bahtiyar 10552780 TC Bad Friedrichshall, WTB 16
3 Eddie Schmidt 10500031 TC Herrenberg, WTB 16
5 Leo Pade 10550912 TC Grünwald, BTV 8
U10 w (F, 2005)
1 Jule Kutnar 20550023 TC Spöck, BAD 32 Q
2 Amy Kajkus 20550261 TC Bernhausen, WTB 24 Q
3 Charlotte Rösch 20550321 TC Doggenburg, WTB 16
4 Nadine Sülzle 20550229 TG Rosenfeld, WTB 8
U11 m (M, 2004)
1 Tom Gutermann 10450421 TC Biberach, WTB 32 Q
2 Tim Schulz 10400335 TA Spfr.Schwendi, WTB 24 Q
3 León Ebenhoch 10400219 TC Neuhausen, WTB 16
3 Philipp Drebka 10450461 TEC Waldau, WTB 16
5 Julian Stärr 10450416 TV Reutlingen, WTB 10
5 Niklas Jacobs 10400252 TA TSV Denkendorf, WTB 10
5 Leon Gerber 10455478 TC Weissenhof, WTB 10
5 Kenzo Fintz 10455733 TC BW Oberweier, BAD 10
U11 w (F, 2004)
1 Selina Riess 20400261 SF Windach, BTV 32 Q
2 Aiva Schmitz 20450763 TC Landstuhl, RPF 24 Q
3 Galja Malla 20450624 TC WR Speyer, RPF 16
3 Jule Feyen 20450558 TV Biberach-Hühnerfeld, WTB 16
U12 m (M, 2003)
1 Phil Exner 10350289 TC Konstanz, BAD 32 Q
2 Jannik Maute 10350297 TC Tailfingen, WTB 24 Q
3 Moritz Dahler 10300655 TC Bernhausen, WTB 16
3 Kerim Manay 10300793 TC Bernhausen, WTB 16
5 Sullivan Bode 10350625 TC BW Oberweier, BAD 10
5 Marc Mail 10300792 TC Bochingen, WTB 10
U12 w (F, 2003)
1 Lisa Konrad 20350256 TC Waldbronn, BAD 32 Q
2 Kira Franziska Mayer 20350763 TC Hechingen, WTB 24 Q
3 Annika Böhme 20300298 TA Spfr.Schwendi, WTB 16
3 Lotte Kaiser 20300359 TC Kirchheim/T., WTB 16
3 Finja Langenstein 20351373 TA VfL Sindelfingen, WTB 10
U13 m (M, 2002)
1 Lukas Rapp 10250446 TC Leinfelden-E., WTB 32 Q
2 Noah Schlagenhauf 10250030 STG Geroksruhe, WTB 16
2 Oskar Henning 10251031 TC Heidenheim, WTB 16
4 Arsen Sasha Yakincam 10261297 TC Leinfelden-E., WTB 10
U13 w (F, 2002)
1 Jule Burkhardt 20251356 TC Tübingen, WTB 16
1 Mirella Leithold 20250402 TA TSCH Esslingen, WTB 16
U14 m (M, 2001)
1 Moritz Hehl 10150756 TC Markdorf, BAD 24 Q
2 Simon Schietinger 10150141 TC Metzingen, WTB 10
2 Patrick Blumenschein 10103201 TA TSV Denkendorf, WTB 10
2 Andrej Schulz 10150670 TG Plochingen, WTB 10
U14 w (F, 2001)
1 Paula Sophie Erath 20150428 TC Leinfelden-E., WTB 32 Q
2 Cara Colleen Klaiber 20150643 TC Tübingen, WTB 24 Q